Oferta
Co oferujemy?
Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą naszej firmy, dostępną poniżej.
01.
POMIARY DRGAŃ I WIBRACJI
ACOUVIBRA – profesjonalne pomiary maszyn w kontekście drgań mechanicznych: Drgania mechaniczne stanowią poważne zagrożenie w odniesieniu zarówno do eksploatacji maszyn obecnych w obrębie danego obszaru roboczego, jak i dla zdrowia samych pracowników. Są one charakterystyczne przede wszystkim w środowisku, w którym występuje duża liczba urządzeń napędzanych za pośrednictwem silników. Oprócz niekorzystnego oddziaływania na ludzi oraz wyposażenie określonego zakładu mogą wywierać także negatywny wpływ na strukturę budynków, stwarzając ryzyko ich trwałego uszkodzenia. Firma ACOUVIBRA proponuje Państwu przeprowadzenie kompleksowych i precyzyjnych pomiarów drgań mechanicznych w Państwa obszarze pracy, co przekłada się na możliwość ich znacznego ograniczenia lub nawet całkowitej eliminacji, uzyskując tym samym skrajną minimalizację czynników ryzyka związanych z występowaniem tego rodzaju wibracji. Zapewniamy usługi realizowane przy użyciu nowoczesnej aparatury pomiarowej, a także przy zastosowaniu metod efektywnych, bezpiecznych oraz w pełni zgodnych z normami ISO czy PN-EN.
Najczęstsze przyczyny występowania podwyższonych poziomów drgań mechanicznych:
Drgania mechaniczne mogą wystąpić zarówno w ciałach stałych, jak i w płynach. Najczęściej wywoływane są czynnikami, takimi jak m.in.:
- powstanie luzu w obrębie mocowań,
- nieprecyzyjnie przeprowadzony montaż urządzeń,
- uszkodzenie łożysk
- wyeksploatowanie materiałów,
- niewłaściwe wyważenie obrotowych detali.
W przypadku drgań mechanicznych pomiary pozwalają przede wszystkim na:
Drgania mechaniczne mogą wystąpić zarówno w ciałach stałych, jak i w płynach. Najczęściej wywoływane są czynnikami, takimi jak m.in.:
- uzyskanie wczesnej informacji o możliwości wystąpienia awarii,
- odpowiednio szybkie wstrzymanie pracy wadliwego urządzenia, przed pojawieniem się realnego niebezpieczeństwa,
- zmniejszenie liczby przerw w produkcji, dzięki stałemu utrzymywaniu maszyn w dobrej kondycji,
- zredukowanie kosztów wynikające z reagowania na problem przed wystąpieniem konieczności dokonywania gruntownych napraw sprzętu.
02.
POMIAR HAŁASU
Dlaczego pomiary hałasu są takie ważne?
Pomiar hałasu to badanie inżynierskie dzięki któremu jesteśmy w stanie poznać poziom natężenia dźwięku w danym środowisku lub miejscu pracy oraz zlokalizować jego źródło. Pomiary hałasu są istotnym elementem w kontekście dbania o bezpieczeństwo i higienę pracy, diagnostyki uszkodzeń czy wczesnym wykrywaniu potencjalnych awarii maszyn i urządzeń. Pomiary hałasu przeprowadzamy zgodnie z normami PN oraz ISO przy wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu spełniającego wymagania powyższych dokumentów oraz obowiązujących dyrektyw czy rozporządzeń. Nasze mierniki posiadają aktualne certyfikaty kalibracji co daje naszym klientom gwarancję rzetelnych wyników przeprowadzonych badań.
W naszej ofercie znajdują się pomiary hałasu takie jak:
- Poziom hałasu w środowisku;
- Poziom hałasu od maszyn i urządzeń;
- Poziom hałasu i drgań na stanowisku pracy;
- Poziom hałasu w budynkach mieszkalnych;
03.
POMIARY PARAMETROW AKUSTYCZNYCH
Pomiar akustyki w pomieszczeniach
Pomiary parametrów akustycznych pomieszczeń to badania mające na celu poznanie warunków akustycznych z jakimi mamy do czynienia w pomieszczeniu, w którym przebywamy. Dbanie o odpowiednią akustykę w domu lub miejscu pracy jest elementem, który ma istotny wpływ na komfort, poziom zmęczenia a także produktywność osób, które w nim przebywają. Brak odpowiednich warunków akustycznych w pomieszczeniu może prowadzić m. in. do rozdrażnienia, nadmiernego stresu, spadku wydajności w pracy, zaburzeń snu, ogólnego wyczerpania fizycznego i psychicznego a w skrajnych przypadkach do wypalenia zawodowego i problemów zdrowotnych. Dzięki pomiarom akustycznym jesteśmy w stanie zdiagnozować problemy danych pomieszczeń i dobrać odpowiednie rozwiązanie w celu zniwelowania tego problemu.
Pomiary, które wykonujemy:
- Pomiar akustyki pomieszczenia (czas pogłosu, poziom tła akustycznego, wskaźnik zrozumiałości mowy, odpowiedź impulsowa);
- Pomiar izolacyjności (przenikania dźwięku) ścian, sufitów oraz przegród budowlanych zarówno od dźwięków powietrznych jak i uderzeniowych;
04.
POMIARY TENSOMETRYCZNE
Na czym polega metoda tensometryczna?
Badania tensometryczne to jeden z najczęściej wykorzystywanych sposobów doświadczalnych, służących do pomiaru odkształceń na danej powierzchni. Celem metody jest umożliwienie obliczenia naprężeń materiału lub konstrukcji, w celu określenia ich wytrzymałości. Za pomocą pomiarów tensometrycznych można określić składowe stanu odkształcenia oraz związanych z nimi wielkości (np. siły ściskające i rozciągające, momenty gnące oraz skręcające), a także dokonać analizy stanu naprężenia w częściach maszyn lub konstrukcji. Do przeprowadzenia badań tensometrycznych używa się specjalnych urządzeń pozwalających na pomiar odkształceń, zwanych tensometrami.
Występują one w kilku rodzajach:
- oporowe,
- mechaniczne,
- optyczne,
- hydrauliczne,
- pneumatyczne,
- strunowe
Jakie zalety ma tensometria elektrooporowa?
Obecnie najpopularniejszą metodą tensometryczną jest tensometria elektrooporowa. Tensometry oporowe charakteryzują się bardzo dużą dokładnością i czułością oraz dają możliwość pomiaru nawet bardzo małych odkształceń. Ze stosowaniem tensometrów oporowych wiąże się również wiele innych korzyści, jak: - wymiary i masa przyrządów są na tyle małe, że nie wpływają na wyniki pomiarów, - dzięki niewielkim rozmiarom można dokonywać badań tensometrycznych nawet w trudno dostępnych miejscach konstrukcji lub maszyn.
Pozostałe atuty to:
- możliwość wykonywania pomiarów w bardzo wysokiej temperaturze,
- automatyczna i bieżąca rejestracja wyników badań oraz ich łatwe przetwarzanie,
- niski koszt pomiaru w porównaniu ze stosowaniem innych tensometrów.
05.
DIAGNOSTYKA MASZYN I URZĄDZENIA
Diagnostyka maszyn jest niezbędna w celu efektywnego działania urządzeń:
Regularnie przeprowadzana oraz prawidłowo wykonywana diagnostyka maszyn i urządzeń pozwala na szybkie wykrywanie powstających usterek, zapewniając ekonomiczną, bezpieczną pracę sprzętu, a także wpływać na właściwą ochronę personelu zakładu. Warto dodać, że odpowiednio wczesne zidentyfikowanie powstającego defektu umożliwia również zaplanowanie, a także realizację działań naprawczych w terminie, który nie koliduje z wykonywaniem ważnych dla firmy zleceń. Prawidłowe wykorzystanie nowoczesnych technik diagnostycznych powinno więc stanowić kluczową kwestię dla zarządu każdego zakładu. W przeciwnym razie, wraz z upływem lat przedsiębiorstwo będzie coraz mniej rentowne, a tym samym obniży się jego przewaga konkurencyjna na rynku.
06.
POMIARY W BRANZY AUTOMOTIVE
Pomiary w branży automotive
W naszej ofercie posiadamy szeroki wachlarz pomiarów automotive takich jak pomiary drgań, hałasu, przemieszczeń, naprężeń, prędkości obrotowych czy odczyt sygnału GPS w czasie rzeczywistym. Dzięki korelacji wszystkich mierzonych przez nas parametrów jesteśmy w stanie określić dokładne zachowanie pojazdu oraz siły i wymuszenia działające na niego podczas wykonywania poszczególnych manewrów. Poza pomiarami operacyjnymi wykonujemy również testy i analizy strukturalne takie jak Analiza Modalna (eksperymentalna i operacyjna), TPA, ODS. Posiadamy doświadczenie testach dla samochodów osobowych, ciągnikach siodłowych, autobusach czy nawet w lokomotywach i pociągach.